Najważniejsze

Prof. Artur Jakimiuk Prezesem Warszawskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

2 października 2018

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk - szef naszej Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, poprowadzi w najbliższych latach prace Warszawskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. 
Serdecznie gratulujemy!

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowy Dzień Lekarza

1 października 2018

Międzynarodowy Dzień Lekarza to dobry moment, by przypomnieć jak długą i wyczerpującą drogę przechodzą medycy, aby realizować wybrany, wymarzony zawód. 
 

CZYTAJ DALEJ

Pułapki w hematoonkologii - konferencja już niebawem

28 września 2018

W dniach 12 - 13 października odbędzie się konferencja naukowa "Pułapki w hematoonkologii" pod przewodnictwem prof. Andrzeja Deptały i prof. Jana Walewskiego. Partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy sprawuje nasza Klinika Onkologii i Hematologii. 

CZYTAJ DALEJ

Dbaj o serce

27 września 2018
Choroby serca dotykają coraz większej liczby osób w naszym społeczeństwie. Co ciekawe, wzrost zachorowań obserwuje się zarówno w populacji ludzi starszych, jak i młodych, aktywnych zawodowo (poniżej 40 r.ż.). Dlatego zasadnym i istotnym wydaje się pytanie jak działać, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym sercem. To pytanie zadajemy sobie szczególnie często w przededniu Światowego Dnia Serca, który przypada w ostatnią niedzielę września (w tym roku: 30 września).
CZYTAJ DALEJ

Prof. Grażyna Rydzewska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

24 września 2018

Z przyjemnością informujemy, że Pani profesor Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii, decyzją walnego zgromadzenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, została wybrana na stanowisko prezesa na kolejną kadencję.

 
CZYTAJ DALEJ

Konferencja szkoleniowa „Repetytorium z echokardiografii – od wytycznych do praktyki klinicznej” już jutro!

21 września 2018

W dniu 22.09.2018 roku odbędzie się konferencja szkoleniowa „Repetytorium z echokardiografii – od wytycznych do praktyki klinicznej”. 

CZYTAJ DALEJ

Wizyta delegacji z Guiyang

20 września 2018

19 września gościliśmy w naszym Szpitalu delegację z chińskiego miasta Guiyang. Spotkanie zwieńczyło podpisanie memorandum o współpracy z CSK MSWiA.

CZYTAJ DALEJ

Dobrze jest u nas pracować!

18 września 2018

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasz Szpital został wybrany jako najlepsze miejsce pracy w ocenie studentów medycyny, w rokrocznym badaniu preferencji zawodowych wśród przyszłych medyków.  

CZYTAJ DALEJ

Repatrianci z Kazachstanu z wizytą w CSK MSWiA

13 września 2018

Lekarze interniści, pediatrzy, pielęgniarki, laboranci – to reprezentanci wybranych specjalizacji medycznych, chętni do podjęcia pracy w polskiej służbie zdrowia. Kandydaci wyjątkowi, bo obecnie ubiegający się o repatriację z Kazachstanu i nostryfikację swoich kazachskich dyplomów. 

CZYTAJ DALEJ

Hu, hu, ha... nasza grypa zła

11 września 2018

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusy grypy. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, a czasami także przez kontakt ze skażoną powierzchnią. Czynnikami ryzyka są: dłuższe przebywanie w bliskiej odległości od chorego na grypę bez zabezpieczenia (maseczka na twarz), każdy kontakt twarzą twarz bez maseczki; kontakt bezpośredni z chorym lub zakażonym albo ze skażonymi przedmiotami; niedostateczna higiena rąk; dotykanie skażonymi rękami okolicy ust, nosa, oczu oraz przebywanie w dużych skupiskach ludzi w sezonie zachorowań na grypę. 

CZYTAJ DALEJ

Witaj szkoło, cz. 2

4 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego może być czasem trudnym zarówno dla dzieci, jak i rodziców, ze względu na wzrost ilości obowiązków obu stron Pojawiające się w tym czasie napięcie i niezadowolenie jest czymś normalnym. To co może zrobić rodzic, to porozmawiać z dzieckiem o przeżywanych przez niego uczuciach.

CZYTAJ DALEJ

Witaj szkoło!

28 sierpnia 2018

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni pierwszy dzwonek usłyszy wielu pierwszoklasistów, którzy z dumą – a w wielu przypadkach także z lękiem – przestąpią progi szkoły. Dla rodziców to z kolei ostatni dzwonek, by przygotować swoje pociechy na to nowe doświadczenie.

 

CZYTAJ DALEJ

Każdy ma swój Everest

24 sierpnia 2018

Swoją dewizę życiową czerpie ze słów Sir Edmunda Hillarego i nie pozostaje gołosłowny. Osobiste „góry” zdobywa w zawodzie kardiologa, biegach rekreacyjnych i długodystansowych, codziennym życiu, a już tej jesieni – angażując się w projekt „Polskie Himalaje 2018”. „Każdy ma swój Everest” – On ma nie jeden. Poznajcie prof. Dariusza Kosiora, kierownika Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego CSK MSWIA. 

CZYTAJ DALEJ

Medycyna podróży

21 sierpnia 2018

Właściwe przygotowanie zdrowotne do podróży należy rozpocząć od wizyty w poradni medycyny podróży na min. 6 tygodni przed planowanym wyjazdem – daje to gwarancję zaplanowania optymalnej profilaktyki oraz zrealizowania wszystkich zalecanych szczepień.

CZYTAJ DALEJ

Co gra w sercu kardiochirurga?

17 sierpnia 2018

W szpitalu można Go spotkać od wczesnych godzin porannych, do późnych popołudniowych, a czasem wieczornych. Codziennie wykonuje co najmniej dwie operacje, przyjmuje pacjentów i wykonuje obowiązki kierownika Kliniki. Po pracy zamienia się w super męża i ojca, a w wolnych chwilach… gra na basie. Profesor Piotr Suwalski opowiedział nam o swojej pasji do muzyki.

CZYTAJ DALEJ

Uwaga na kleszcze!

14 sierpnia 2018

Odkleszczowe zapalenie mózgu to choroba wywoływana przez flawiwirusy. Źródłem infekcji jest kontakt z zakażonym kleszczem, w którego płynach ustrojowych znajduje się wirus. 

CZYTAJ DALEJ

Krew na wagę złota

9 sierpnia 2018

Codziennie tysiące Polaków potrzebują krwi. Wśród nich są nie tylko ofiary wypadków, czy osoby wymagające operacji, ale także przewlekle chorzy, m.in. na białaczkę oraz inne choroby krwi. Krwi nie da się niczym zastąpić ani jej w żaden sposób wyprodukować – to produkt na wagę złota. I trzeba się nim dzielić.

CZYTAJ DALEJ

Podpisaliśmy porozumienie z Rzecznikiem Praw Pacjenta

7 sierpnia 2018

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie i Rzecznik Praw Pacjenta  podpisali porozumienie o współpracy. Głównym celem współpracy jest wypracowanie standardów postępowania personelu medycznego Szpitala w zakresie poprawy stopnia przestrzegania praw pacjenta w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych.

CZYTAJ DALEJ

Jak przetrwać upały?

2 sierpnia 2018

Wysokie temperatury zostaną z nami jeszcze przez jakiś czas. Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zachowywać się w taką pogodę, by nie narazić na szwank swojego zdrowia i zdrowia najbliższych.

CZYTAJ DALEJ

Nasz człowiek w ER – WCPT!

1 sierpnia 2018

Z przyjemnością informujemy, że dr Sebastian Zduński, kierujący naszym Zakładem Usprawniania Leczniczego, jest jednym z dwóch Polaków w Zarządzie Europejskiego Regionu Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy)

CZYTAJ DALEJ