Najważniejsze

Mobilny Punkt Pobrań

27 stycznia 2021
Informujemy, że wychodząc na przeciw oczekiwaniom pasażerów nasz Mobilny Punkt Pobrań otwarty jest od dzisiaj (30 stycznia 2021r.) 7 dni w tygodniu całodobowo. Mobilny Punkt Pobrań (MPP) znajduje się na terenie hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport należącego do Polskiego Holdingu Hotelowego. Wejście do Punktu znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu na wprost Terminala A Lotniska Chopina. Cena testu antygenowego w kierunku Covid-19 wynosi 200 zł. Preferujemy płatność kartą.
Wynik uzyskiwany jest po 20 minutach. Zaświadczenie z wynikiem wydawane jest w języku angielskim. Każdy pozytywny wynik testu mamy obowiązek zgłosić do Sanepidu. Wkrótce uruchomimy również możliwość wykonywania testów RT-PCR, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.
Od 3.02.2021 r. w Mobilnym Punkcie Pobrań uruchomiliśmy możliwość wykonania testów RT-PCR .
Aby wykonać test należy zgłosić się do MPP odpowiednio wcześniej , ponieważ odbiór wyniku możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań.

Cena testu RT-PCR to 520 złotych.
Zapraszamy pasażerów do skorzystania z naszej oferty.
Telefon do MPP : 22 650-02-84
Zapraszamy pasażerów do skorzystania z naszej oferty.
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy chętnych lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy i ratowników medycznych

16 marca 2020

Zapraszamy wszystkich profesjonalistów chętnych do pracy w CSK MSWiA w okresie pandemii (lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszki, ratowników medycznych) do kontaktu z Działem Zasobów Ludzkich mailowo na adres zofia.felczak@cskmswia.pl

CZYTAJ DALEJ

Informacja dla osób podejrzewających u siebie zakażenie KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, przekazujemy Państwu kilka informacji dotyczących zaleceń w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

Ochrona przed koronawirusem

Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaniu dotykania okolic oczu, nosa i ust oraz częstym odkażaniu klamek, blatów, telefonów komórkowych. Przy dokonywaniu płatności częściej używaj karty, ogranicz dotykanie banknotów i monet. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

CZYTAJ DALEJ

Wizyty laryngologiczne

3 lutego 2021

Uprzejmie informujemy, iż w szpitalu jest możliwość odbycia konsultacji laryngologicznej.

Doktor Krystyna Wójcik przyjmuje  dzieci i dorosłych we wtorki, środy i czwartki w godzinach 7.30-14.00 - gabinet 3 budynek C (wjazd od ul. Wołoskiej 137). Rejestracja telefoniczna pod numerem 22 508 15 52.

Serdecznie zapraszamy.

CZYTAJ DALEJ

Mobilne Punkty Szczepień - informacja dla Pacjentów

2 lutego 2021

Uprzejmie informujemy, iż CSK MSWiA prowadzi wizyty domowe (szczepienia w warunkach domowych) dla pacjentów będących pod opieką Przychodni Medycyny Rodzinnej CSK MSWiA, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać.

Prosimy o zgłoszenia przez Sekretariat Przychodni mailowo na pmr@cskmswia.pl bądź zgłoszenia osobiste w puncie rejestracji POZ (bud. C).

Szpital tymczasowy nie posiada Mobilnego Punktu Szczepień. Kwestia zapisania się na konkretny dzień i wskazaną godzinę jest równoznaczna możliwością samodzielnego dotarcia do punktu przez Pacjenta.

CZYTAJ DALEJ

Informacja na temat punktów szczepień

17 stycznia 2021

Informujemy, iż medycy, którzy zostali zapisani na konkretne dni i godziny do punktów szczepień podległych CSK MSWiA:

- powinni stawić się o czasie we wskazanym miejscu - nie zalecamy przejeżdżania wcześniej, gdyż ze względów epidemiologicznych oraz organizacyjnych staramy się unikać sytuacji gromadzenia się pacjentów;

- prosimy Państwa o przygotowanie numeru PESEL

- po zaakceptowaniu przez szpital list zgłoszonych medyków podmioty nie mogą zmieniać kolejności, dodawać innych pracowników i edytować podjętych ustaleń - osoby spoza list nie będą wpuszczane na szczepienia;

Punkt Szczepień w lokalizacji szpital tymczasowy - wjazd od Bramy 1. ( od strony Ronda Waszyngtona). Dojazd - przystanek  tramwajowy i autobusowy Rondo Waszyngtona.

Punkt Szczepień Wołoska 137 - Budynek C (tzw. "Poliklinka") - gabinety 22 i 23 - przy Aptece Dr. Max. Dojazd - przystanek autobuoswy i tramwajowy Wołoska Szpital. Mapka znajduje się w Plikach do pobrania poniżej.

Nie prowadzim szczepień w warunkach szpitalnych (oddział) .

Informacji na temat zapisów grupy 80+ udziela infolinia 989 oraz Call Center pod numerem 22 508 15 52.

 

CZYTAJ DALEJ

Komunikat dla podmiotów medycznych i aptek

16 grudnia 2020
Uprzejmie informujemy, iż CSK MSWiA został wyznaczony jako szpital węzłowy do przeprowadzania szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.
 
Prosimy o zgłaszanie się placówek medycznych oraz aptek do 14.01.2021  poprzez formularz dostępny pod linkiem https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl
 
Uprzejmie prosimy również podmioty, które już wysłały nam swe zgłoszenia w Excelu o zarejestrowanie się poprzez ten formularz.
 
 Będziemy się z Państwem  kontaktowali mailowo i telefonicznie po zakończeniu procesu rejestracji tj. po 14.01.2021 r.
 
Nie prowadzimy w tym momencie zapisów dla osób spoza grupy 0. Osoba zapisana do szczepienia w CSK MSWiA wyraża zgodę na proponowany przez szpital termin, lokalizację i godzinę.
 
Ustne potwierdzenie rezerwacji jest równoznaczne z akceptacją terminu. Nie wysyłamy dodatkowych informacji e-mailowo.
 
 
 
 
CZYTAJ DALEJ

Darowizny na rzecz CSK MSWiA

Mając na uwadze czas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zwracamy się z kolejną prośbą  o możliwość wsparcia naszej placówki. Nawet najmniejsza pomoc przekazana placówkom ochrony zdrowia jest w obecnym czasie na wagę złota.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie, wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi nam zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w pomoc naszym Pacjentom.

W przypadku darowizn rzeczowych (środki ochrony osobistej, sprzęt medyczny, artykuły spożywczych, art. higieniczne itp.) prosimy o kontakt z Działem Marketingu i CSR email:marketing@cskmswia.pl tel.(22) 508 18 09

W przypadku darowizn "cateringu", prosimy o kontakt z Sekcją Żywienia email:sekcja.zywienia@cskmswia.pl tel.(22) 508 10 94,

W przypadku darowizn pieniężnych darowiznę  należy wpłacić na konto Szpitala:

BGK SA O. Warszawa 43 1130 1017 0020 0777 8720 0009

z dopiskiem „walka z covid”

Uprzejmie dziękujemy za Państwa budujące zachowania i gesty.

 

 

CZYTAJ DALEJ

Zmarł dr Adam Jabłoński

9 listopada 2020

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 04 listopada 2020r.  w wieku 69 lat zmarł dr Adam Jabłoński lekarz Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA w Warszawie.

Łączymy się w bólu z Rodziną Zmarłego.

Dyrekcja i Współpracownicy - CSK MSWiA w Warszawie

 

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Centrum Terapii Pozaustrojowych

5 listopada 2020

Kierownik: Prof. dr hab. n. med. Piotr Suwalski

Koordynator : dr Dominik Drobiński

Lokalizacja: Blok A, IV Piętro, Klinika Kardiochirurgii - Pododdział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Kontakt do Zespołu ECMO

  • Anestezjolog: 22 508 17 02 / 22 508 17 04
  • Kardiochirurg : 22 508 12 62
CZYTAJ DALEJ

Konferencja "Wysokospecjalistyczny szpital w dobie COVID-19"

2 października 2020

30.09.2020 r. w Centralnym Szpitalu Klinicznym odbyła się konferencja WYSOKOSPECJALISTYCZNY SZPITAL W DOBIE COVID-19. Doświadczenia własne CSK MSWiA w opiece nad ofiarami pandemii SARS-COV2. Podczas konferencji Dyrekcja CSK MSWiA oraz Kierownicy Klinik i medycy pracujący w szpitalu poruszyli wiele istotnych tematów związanych z przekształceniem tak ogromnej placówki w szpital jednoimienny.

 

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością m.in. Wiceminister MSWiA Błażej Poboży, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao Krzysztof Kozłowski, Minister Jarosław Pinkas, Dyrektor Generalna MSWiA  Urszula Kulisiewicz, Dyrektor Departamentu Zdrowia - Krzysztof Wawro, wicedyrektor Departamentu Zdrowia - Agata Ziółkowska-Serzycka, Członek Zarządu PWPW  Piotr Ciompa, dr n. med. Paula Dobosz z MNM Diagnostics oraz kierownicy klinik, pielęgniarki oddziałowe i liczna grupa Pracowników wszelkich pionów CSK MSWiA.

CZYTAJ DALEJ

Ruszamy ponownie z Programem Badań Prenatalnych

1 października 2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od października ruszamy ponownie z  Programem Badań Prenatalnych finansowanym z NFZ.

Program jest realizowany w Poradni Ginekologicznej na I piętrze w bud. B. Zapisy pod nr telefonu 22 508 11 20; w godzinach 9-14.

CZYTAJ DALEJ

Możliwość odbycia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie neurologii

8 września 2020

Uprzejmie informujemy, iż Szpital posiada obecnie 11 wolnych miejsc szkoleniowych na szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie neurologii.

Zapraszamy do kontaktu z Klinikią Neurologii tel. 22 508 18 60, e mail - neurologia@cskmswia.pl

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na II Forum Serce Pacjenta - online

1 września 2020
Szanowni Państwo,
przekazujemy informację o bardzo ciekawym wydarzeniu dla Pacjentów borykających się z problemami kardiologicznymi :
 
Zachęceni pozytywnym przyjęciem ubiegłorocznego I Forum Serce Pacjenta z przyjemnością zapraszamy do udziału w drugiej edycji tego wyjątkowego wydarzenia edukacyjnego, które odbędzie się w dniach 14-18 września 2020 r.
Sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz wynikająca z niej troska o Państwa poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego sprawiły, że w tym roku postanowiliśmy spotkać się z Państwem za pośrednictwem łączy internetowych.
 
CZYTAJ DALEJ

Centrum Szczepień - wrzesień

31 sierpnia 2020

Centrum Szczepień

Pacjenci przyjmowani będą po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Centrum Szczepień mieści się w budynku C parter gabinet nr 5

Kontakt pod numerem 22  508 19 45  

W dniach 10,15,17 września Centrum nieczynne

Centrum Szczepień czynne

 
WTOREK              9.00 -18.30
ŚRODA                 9.00- 18.30
CZWARTEK          9.00- 18.30
PIĄTEK                 9.00- 18.30
 
CZYTAJ DALEJ

Apteka Dr. Max już otwarta

25 sierpnia 2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż Apteka Dr. Max działająca na terenie CSK MSWiA (budynek C, parter, wejście od ulicy Wołoskiej) jest już otwarta. 

Apteka pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7-19.  

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty Apteki.

CZYTAJ DALEJ

14.08 - Administracja CSK MSWiA- dzień wolny od pracy

13 sierpnia 2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż 14.08.2020 r. decyzją Dyrektora CSK MSWiA został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji szpitala w zamian za 15.08 z wyłączeniem:

1. Call Center ( działa w godz. 7.00 - 18.00) tel. 22 508 15 52

2. Rejestracji Przychodni Medycyny Rodzinnej (działa w godzinach 7.30 - 15.00) tel. 22 508 15 52

3. Rejestracja POZ "Frascati" (działa w godzinach 7.30-15.00) tel. 22 508 17 00

 

CZYTAJ DALEJ

Poradnia ginekologiczna - wznowienie działalności

4 sierpnia 2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż wznowiona zostaje działalność Poradni ginekologicznej (w ramach wizyt stacjonarnych). Wejście do poradni od stronu parku - budynek B - oszklone schody. Możliwe są również wizyty z USG.

W związku z sytuacjią epidemiologiczną, uprzejmie prosimy o przychodzenie na zapisaną godzinę, w miarę Państwa możliwości bez osób towarzyszących.

Rejestracja oraz więcej informacji pod numerem telefonu 22 508 15 44

CZYTAJ DALEJ

Centrum Radioterapii - funkcjonowanie

31 lipca 2020

Szanowni Państwo,

poniżej znajdują się informacje dotyczące funkcjonowania Centrum Radioterapii.
Poradnia oraz rejestracja znajdują się w budynku "N" na parterze.
Zapisy możliwe jedynie pod numerami 22 508 20 30, 22 508 20 31 w godzinach 07:30-15:00
Na pierwszą wizytę Pacjent powinien wziąć ze sobą:

- dowód osobisty;

- aktualną (maksymalnie tygodniową) morfologię + kreatynina + mocznik;

- ksero dokumentacji medycznej;

- butelkę wody niegazowanej (0,5l);

- oryginał karty DILO (jeśli posiada).


Skierowanie nie jest wymagane, jeśli lekarz specjalista/lekarz POZ słownie przekazał pacjentowi informację, że ma wskazania do radioterapii.
Na pierwszej wizycie odbywa się kwalifikacja do napromieniania danego nowotworu lub skierowanie pacjenta na badania diagnostyczne.
Każdy pacjent planowany jest indywidualnie (dawki i długość leczenia różnią się w zależności od rozpoznania, stopnia zaawansowania nowotworu oraz stanu pacjenta).
Napromienianie możliwe jest w trybie ambulatoryjnym (pacjent codziennie pomijając weekendy przychodzi na wyznaczoną godzinę) oraz na Oddziale Radioterapii i Onkologii ( kwalifikacja poprzez ocenę stanu pacjenta również odbywa się na wizycie).
Lekarze przyjmujący w poradni :
•        dr n. med. Norbert Piotrkowicz
•        dr n. med. Lucyna Pietrzak
•        dr n. med. Milena Szacht
•        dr n. med. Elżbieta Chmielewska
•        lek. med. Paweł Banatkiewicz
•        lek. med. Edward Skrocki
•        lek. med. Anna Słoniewska
•        lek. Bogusława Buczek-Orzechowska

Centrum Radioterapii CSK MSWiA jest nowoczesnym ośrodkiem leczniczym dedykowanym przeprowadzaniu pełnego zakresu procedur leczniczych  z zakresu teleradioterapii (napromienianie wiązkami zewnętrznymi) i brachyterapii wysokiej mocy dawki (HDR napromienianie źródłem irydowym wprowadzanym czasowo do guza nowotworowego).

Informacja dotyczy Oddziału Radioterapii i Onkologii - sekretariat 22 508 18 39 oraz Centrum Radioterapii (Specjalistyczna Poradnia Radioterapii,Zakład Radioterapii, Pracownia Brachyterapii)-rejestracja 22 508 20 30, 22 508 20 31, sekretariat 22 508 16 00.

Informacje dotyczące działania Kliniki Onkologii i Hematologii w sekretariacie pod numerem 22 508 19 80.
 

CZYTAJ DALEJ

Porozumienie ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego

10 lipca 2020

Dziś Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie zawarł porozumienie ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

Oba podmioty nawiązują współpracę w zakresie działalności badawczej, edukacyjnej i wdrożeniowej we wszystkich dziedzinach wiedzy będących przedmiotem wspólnego zainteresowania stron, w szczególności w zakresie:

- realizacji wspólnych projektów badawczych i kapitalizację uzyskiwanych wyników;
- wymiany pracowników naukowych, w zależności od możliwości finansowych partnerów;
- wspólnych publikacji artykułów i komunikatów w periodykach naukowych;
- organizowania wspólnych seminariów i konwersatoriów naukowych, konferencji, sympozjów w zakresie nauk medycznych i biologicznych;
- wzajemnego informowanie się o organizacji międzynarodowych przedsięwzięć badawczo-naukowych, kształceniowych itp.

Liczymy na owocne działania w wielu obszarach działalności naukowej i organizacyjnej.

CZYTAJ DALEJ