Najważniejsze

Czy można opalać się będąc w ciąży?

31 lipca 2018

Aura o tej porze roku zaczyna sprzyjać opalaniu, ale czy sprzyja wszystkim? Przygotowaliśmy kilka rad dla przyszłych Mam. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszego eksperta.

CZYTAJ DALEJ

Wesołego Alleluja!

20 kwietnia 2019

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Wytchnienia od codzienności, odpoczynku oraz pięknego czasu spędzonego z najbliższymi.

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

3D i neuromonitoring

18 kwietnia 2019

Trójwymiarowe urządzenie do stosowania implantów kręgosłupa – w taki nowoczesny sprzęt zostanie wyposażony nasz Szpital dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości*. W dniu 18 kwietnia br. w Ministerstwie Sprawiedliwości została uroczyście podpisana umowa na realizację projektu. Dokument podpisali Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Dyrektor CSK MSWIA dr n. med. Marcin Maruszewski. 

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy zabieg wszczepienia podskórnego kardiowertera – defibrylatora

8 kwietnia 2019

W dniu 28.03.2019 roku w Pracowni Elektrofizjologii Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego CSK MSWiA w Warszawie, kierowanej przez prof. dr hab. med. Dariusza A. Kosiora, został wszczepiony pierwszy podskórny kardiowerter-defibrylator (S-ICD). 

CZYTAJ DALEJ

Inwestycje w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej

4 kwietnia 2019

W dniu 4 kwietnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie po remoncie Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. W wydarzeniu wziął udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. 

CZYTAJ DALEJ

Nowatorskie zabiegi medyczne w naszym Szpitalu

31 marca 2019

Pierwsze w Polsce zabiegi przezskórnego zamknięcia uszka lewego przedsionka z wykorzystaniem echokardiografii fotorealistycznej.

CZYTAJ DALEJ

XX-lecie Powszechnych Ubezpieczeń Zdrowotnych w Polsce

18 marca 2019

Ewolucja systemu ubezpieczeń, podsumowanie wpływu NFZ na efektywność systemu ochrony zdrowia oraz pozycja pacjentów w obecnym systemie i ich oddziaływanie na jego kształt – to główne tematy zorganizowanej w siedzibie naszego Szpitala konferencji „XX-lecie Powszechnych Ubezpieczeń Zdrowotnych w Polsce”.

CZYTAJ DALEJ

Stacja Dializ

13 marca 2019

Hemodializa, hemodiafiltracja, plazmafereza oraz dializa plazmaferezy – to podstawowe procedury medyczne wykonywane w Stacji Dializ Kliniki Nefrologii, Chorób Wewnętrznych i Transplantologii naszego Szpitala w ramach leczenia nerkozastępczego. 

CZYTAJ DALEJ

Mikrochirurgiczna rekonstrukcja nerwów

25 lutego 2019

W Oddziale Chirurgii Onkologicznej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej możliwa jest konsultacja przed zrealizowaniem zabiegu mikrochirurgicznej rekonstrukcji nerwów. 

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje dr Magdalena Wyleżyńska

21 lutego 2019

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej, pełnej godności walce z chorobą zmarła w dniu 15 lutego 2019 roku dr Magdalena Wyleżyńska, specjalistka chorób oczu, wieloletnia pracownica Oddziału Okulistyki i Poradni Okulistycznej CSK MSWiA w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2019

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” – pod takim hasłem obchodzony jest 27. Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w orędziu na ten Dzień wzywa słowami Ewangelisty Mateusza do promowania kultury bezinteresowności i daru. To okazja do zwrócenia uwagi na wartość bezinteresownej pomocy chorym i cierpiącym. 

CZYTAJ DALEJ

Nagroda dla Dyrektora Marcina Maruszewskiego

7 lutego 2019

Nagroda w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich, współpracę przy projektowaniu rozwiązań dla lekarzy i pracodawców oraz za wsparcie Zakładu w komunikacji o projekcie.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalne przekazanie kluczyków do nowych karetek

5 lutego 2019

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński przekazał dziś na ręce kierowników poliklinik w Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach kluczyki do 6 nowych karetek, zakupionych dzięki dotacji Departamentu Zdrowia MSWiA. 

CZYTAJ DALEJ

XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego 2019

XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem, obchodzony 4 lutego w wielu państwach na świecie, jest doskonałym momentem, aby przypomnieć jak ważne są badania profilaktyczne. 

CZYTAJ DALEJ

Prof. Jakimiuk konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii

15 stycznia 2019

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk, decyzją Wojewody Mazowieckiego, został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii w województwie mazowieckim. 

CZYTAJ DALEJ

Zaćma

15 stycznia 2019

Zaćma jest chorobą oczu polegającą na mętnieniu soczewki, z postępującym pogarszaniem się ostrości wzroku.

CZYTAJ DALEJ

Mamy świetnych lekarzy i chcemy to wykorzystać

10 stycznia 2019

Rozmowa z doktorem Rafałem Wójtowiczem, kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na temat uruchomionego w naszym Szpitalu projektu wszczepiania portów naczyniowych. 

CZYTAJ DALEJ

Wszczepianie portów naczyniowych w CSK MSWiA

8 stycznia 2019

Od 1 grudnia 2018 roku w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii rozpoczęliśmy – w ramach refundacji NFZ – wszczepianie portów naczyniowych.

CZYTAJ DALEJ

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2018

Wesołych, pełnych radości i spotkań z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia, a nade wszystko zdrowia życzy Dyrekcja i Pracownicy Szpitala CSK MSWIA.

CZYTAJ DALEJ

Lubię sobie dać w kość

21 grudnia 2018

Pełny etat jako kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii, liczne publikacje, prowadzone wykłady, a pod swoimi skrzydłami piętnastu doktorantów i kilkunastu specjalizantów. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wisłowska przyznaje, że lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę i podejmować kolejne wyzwania. Nam opowiada o pracy i związanych z nią podróżach. 

CZYTAJ DALEJ