Aktualności

Kurs specjalistyczny ENDOSKOPIA dla pielęgniarek

27 grudnia 2016

Centralny szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie zaprasza pielęgniarki na Kurs specjalistyczny ENDOSKOPIA dla pielęgniarek.

CZYTAJ DALEJ
pamiątkowe zdjęcie po egzeminie

19 fizjoterapeutów zdało egzamin

12 grudnia 2016
miło nam poinformować, iż w dniu 09 grudnia 2016 roku w Zakładzie Usprawniania Leczniczego CSK MSWiA odbył się Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie fizjoterapii (część praktyczna).
CZYTAJ DALEJ

Potrzebna krew

25 listopada 2016

Czy wiecie, że wielu członków zespołu naszego Szpitala – lekarzy, pielęgniarek, personelu obsługi – jest honorowymi dawcami krwi? Zapotrzebowanie na krew w takim szpitalu jak nasz jest ogromne!

CZYTAJ DALEJ

Łuszczyca - mój stygmat

18 listopada 2016

"Łuszczyca to choroba niezakaźna, a genetyczna i autoimmunologiczna! Według raportu WHO dotyka już 4,6 proc. populacji świata! Osoby chore na nią są stygmatyzowane. Pacjenci głęboko przeżywają przykre uwagi na swój temat, co w konsekwencji powoduje ich wycofanie, depresję, próby samobójcze…"

CZYTAJ DALEJ

Nawet 3 miliony ludzi w Polsce może chorować na cukrzycę

15 listopada 2016

Zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem naszego eksperta - prof. Edwarda Franka, Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii

CZYTAJ DALEJ

Podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia

4 listopada 2016

W Ministerstwie Zdrowia podpisana została pierwsza umowa o dofinansowanie w Programie Infrastruktura i Środowisko. Projekt zrealizuje CSK Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wartość inwestycji to ponad 4 mln zł. Umowy podpisali Pani Anna Goławska – Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia oraz Pan Marek Durlik – Dyrektor szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Możliwość stażu modułowego

27 października 2016
Oddział Rehabilitacji Neurologicznej CSK MSWiA w Warszawie spełnił wymagane warunki i został wpisany na listę jednostek organizacyjnych posiadających zdolność do prowadzenia stażu specjalistycznego w zakresie rehabilitacji neurologicznej dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie neurochirurgii oraz stażu z neurorehabilitacji dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie neurologii.
CZYTAJ DALEJ

Zostań Łuszczycowym PSuper Bohaterem

14 października 2016
Ważna informacja dla rodziców 12-16 latków z łuszczycą. W Klinice Dermatologii CSK MSWiA w Warszawie można zgłosić się na badania PSuper Hero.
CZYTAJ DALEJ

Umowa o współpracy

28 września 2016
W dniu dzisiejszym (28 września 2016r.)podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Służbą Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii a Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.
CZYTAJ DALEJ
prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska

Nowy prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

26 września 2016
W dniu 23 września 2016 roku, podczas XVII Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, pani prof. dr hab. Grażyna Rydzewska została wybrana nowym prezesem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.
CZYTAJ DALEJ
zespół kardiochirurgów CSK MSWiA

Pierwsza w Europie operacja w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA w Warszawie

23 września 2016
21.09.2016 w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA wykonano pierwszą w Europie operację jednoczasowego zamknięcia uszka lewego przedsionka i wszczepienia tętnicy piersiowej wewnętrznej do tętnicy wieńcowej (gałęzi przedniej zstępującej) z zastosowaniem technik całkowicie endoskopowych z użyciem sprzętu 3D.
CZYTAJ DALEJ

IV Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

20 września 2016
Rak głowy i szyi jest szósty na liście najczęściej występujących nowotworów. W dniach 19-23 września obchodzony jest IV Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Co roku w całej Europie nowotwór głowy i szyi zostaje zdiagnozowany u 350 tys. osób, a z jego powodu umiera 62 tys. chorych. Niepokoi fakt, że z roku na rok rośnie liczba młodych pacjentów (w wieku 30-40 lat) ze stwierdzonym nowotworem głowy czy szyi. W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
CZYTAJ DALEJ
Szp. Pan Adam Witek - specjalista fizjoterapeuta Zakład Usprawnienia Leczniczego CSK MSWiA

Oscylacja Głęboka

16 września 2016
Oscylacja głęboka to unikalna forma terapii dzięki której otwierają się nowe możliwości terapii w tzw. trudnych przypadkach chorobowych. Już teraz stosowana jest w rehabilitacji jako uzupełnienie zabiegów fizjoterapeutycznych.
CZYTAJ DALEJ
plakat +75 bezpłatne leki

Bezpłatne leki dla pacjentów powyżej 75 roku życia.

16 września 2016
Recepty na bezpłatne leki oraz wyroby medyczne mogą otrzymać Pacjenci o których mowa w art. 43a ust. 1 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581 z późn. zm.) – od dnia 75. urodzin.
CZYTAJ DALEJ

Gra FluMania - ściągnij i zagraj

14 września 2016
Centrlany Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie w ramach uczestnictwa w Ogólnopolski Programie Zwalczania Grypy "FluMania" otrzymał indywidualny kod do pobrania za darmo aplikacji gry edukacyjnej.
CZYTAJ DALEJ
X Charytatywna Gala Karnawałowa - plakat

X Charytatywna Gala Karnawałowa

14 września 2016
Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Fundację Pro Seniore i warszawską Izbę Lekarską, Gali Karnawałowej.
CZYTAJ DALEJ