Aktualności

Czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP

21 marca 2018

W dniach 3 – 4 marca br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Neurochirurgii CSK MSWiA we współpracy z Kołem Anatomicznym WUM. 

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia w CSK MSWiA w Warszawie

19 marca 2018

W dniu 13 marca 2018 r. w CSK MSWiA w Warszawie odbyła się Senacka Komisja Zdrowia. Na posiedzeniu poruszono tematy związane z edukacyjną rolą szpitala jako miejsca promocji zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Kolejna ofiara mrozu uratowana!

5 marca 2018

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA dzięki stworzeniu Centrum Leczenia Hypotermii Głębokiej udało uratować się kolejną ofiarę mrozów.

CZYTAJ DALEJ

IV edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP.

5 marca 2018

W dniach 3 – 4 marca br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Neurochirurgii CSK MSWiA w Warszawie we współpracy z Kołem Anatomicznym WUM.

CZYTAJ DALEJ

Akcja jaskra

1 marca 2018

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku jaskry, prowadzone w ramach Światowego Tygodnia Jaskry akcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Polskiego Związku Niewidomych, które odbędą się w również w naszej przychodni. Nie wymagamy skierowania!  Z uwagi na duże zainteresowanie akcją prosimy o  telefoniczną rezerwację wizyt od 12.03.2018r. (8:00-14:00)  pod nr tel. (22) 508-15-17

 
CZYTAJ DALEJ

Kolejna Biblioteka Małego Pacjenta w CSK MSWiA

15 lutego 2018

Z przyjemnością informujemy, że dziś do dyspozycji naszych małych Pacjentów, wspólnie z fundacją "Zaczytani.org", oddaliśmy kolejną biblioteczkę dla dzieci i młodzieży.

 

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Chorego w CSK MSWiA

13 lutego 2018

12 lutego 2018 roku o godz. 16.00 w Kaplicy szpitalnej odbyła się uroczysta msza św. z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego. Mszy św. przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Dwusetny przeszczep trzustki w naszym Szpitalu!

12 lutego 2018

Z przyjemnością informujemy, że w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii   kierowanej przez prof. Marka Durlika przeprowadzono dwusetny przeszczep trzustki. 

CZYTAJ DALEJ

Dni Otwarte Onkologii w CSK MSWiA

7 lutego 2018

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA (Centrum Radioterapii, Klinika Onkologii i Hematologii) w Warszawie miał przyjemność współuczestniczyć w ogólnopolskim Dniu Otwartym Onkologii organizowanym corocznie w naszym kraju z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem.

CZYTAJ DALEJ

Kurs z małoinwazyjnych technik torakoskopowych w kardiochirurgii

29 stycznia 2018

W dniu 25.01.2018 w Klinice Kardiochirurgii odbyły się Warsztaty „Małoinwazyjne Techniki Torakoskopowe w Kardiochirurgii”.Przeprowadzono dwie operacje całkowicie torakoskopowego zamykania uszka lewego przedsionka w technice obrazowania trójwymiarowego (3D), które były transmitowane na żywo bezpośrednio do sali wykładowej

CZYTAJ DALEJ

Zdobyliśmy kolejne dofinansowanie

9 stycznia 2018

Z przyjemnością informujemy, że zdobyliśmy kolejne dofinansowanie w ramach działania Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych

CZYTAJ DALEJ

Szczepionki - szczepić, czy nie?

2 stycznia 2018

Posłuchajcie, co na ten temat ma do powiedzenia nasz ekspert z Oddziału Chorób Dziecięcych i Noworodkowych 

CZYTAJ DALEJ

Noworoczne dni profilaktyki czerniaka w Klinice Dermatologii

27 grudnia 2017

Klinika Dermatologii CSK MSWiA zaprasza pacjentów  na bezpłatne badania profilaktyczne skóry. Każdy pacjent w dniach 27-29.12.2017 będzie mógł skorzystać z badania dermoskopowego i bezpłatnej konsultacji .

CZYTAJ DALEJ

Życzenia Świąteczne

21 grudnia 2017

Chciałbym złożyć Państwu w imieniu własnym i całego zespołu Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę czasu dla najbliższych, czasu na wyciszenie i refleksję, zebrania sił i zdobycia tej energii, która jest nam potrzebna, by radzić sobie z wyzwaniami, jakie niesie życie.

Marcin Maruszewski

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie

CZYTAJ DALEJ

Profesor Andrzej M. Fal z nagrodą Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

15 grudnia 2017

Z przyjemnością informujemy, że Profesor Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii  otrzymał nagrodę Optimus 2017 Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej za szczególne uznanie działań na rzecz zdrowia publicznego

Serdecznie gratulujemy!

CZYTAJ DALEJ

Wykonaliśmy pierwszy na świecie zabieg dotętniczego podania leku do guza mózgu pod kontrolą rezonansu magnetycznego!

14 grudnia 2017

Dr Michał Zawadzki ze szpitala CSK MSWiA oraz Prof. Mirosław Janowski z Johns Hopkins University w USA przeprowadzili pierwszą na świecie wewnątrznaczyniową operację podania leku do złośliwego guza mózgu pod kontrolą rezonansu magnetycznego (MR).  Zabieg wykonano w drugiej połowie listopada br. w Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej CSK MSWiA 

CZYTAJ DALEJ

Szefowa naszej dermatologii dla Dzień Dobry TVN o łuszczycy

13 grudnia 2017

O zagrożeniach jakie niesie ze sobą ta przewlekła choroba i nowatorskich sposobach jej leczenia mówiła dr n. med. Irena Walecka, specjalista dermatolog-wenerolog, Kierownik Kliniki Dermatologii

CZYTAJ DALEJ

W naszym ZUL odbył się Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie fizjoterapii

12 grudnia 2017

7 grudnia 2017 roku w Zakładzie Usprawniania Leczniczego CSK MSWiA w Warszawie odbył się Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie fizjoterapii (część praktyczna) organizowany przez Centrum Egzaminów Medycznych. 

CZYTAJ DALEJ

Otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta

5 grudnia 2017

W ramach spotkania z literaturą, wyjątkowe Przygody Słonia Elmera przedstawiła małym pacjentom Pani Anna Popek, ambasador akcji organizowanej przez Fundację Zaczytani.org

CZYTAJ DALEJ

Profesor Dariusz Kosior współautorem nagrodzonego podręcznika!

20 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że podręcznik "Podstawy resuscytacji oddechowo - krążeniowej - aktualny stan wiedzy" pod redakcją m.in. prof. Dariusza A. Kosiora - Kierownika Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego  został uhonorowany nagrodą dydaktyczną pierwszego stopnia JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

CZYTAJ DALEJ