Aktualności

Czy można opalać się będąc w ciąży?

31 lipca 2018

Aura o tej porze roku zaczyna sprzyjać opalaniu, ale czy sprzyja wszystkim? Przygotowaliśmy kilka rad dla przyszłych Mam. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszego eksperta.

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie dzieci nasze są

23 lipca 2018

Rozmowa z dr Joanną Żytyńską-Daniluk, Zastępcą Kierownika Kliniki ds. Neonatologii w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, założycielką Przyklinicznej Poradni Neonatologicznej CSK MSWiA

CZYTAJ DALEJ

II miejsce dla rezydenta Oddziału Okulistyki Grzegorza Guli na międzynarodowej konferencji w sesji plakatowej

16 lipca 2018

Nasz kolega pokonał ponad pięćdziesięciu  konkurentów i był jedynym  Polakiem wśród laureatów.

CZYTAJ DALEJ

Porozumienie w sprawie podwyżek podpisane!

12 lipca 2018

11 lipca Dyrektor CSK MSWiA podpisał ostateczne porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników Szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Przykliniczna Poradnia Neonatologiczna już działa!

11 lipca 2018

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczyna działalność Przykliniczna Poradnia Neonatologiczna 

CZYTAJ DALEJ

Wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym i doktorom medycyny na Zamku Królewskim

9 lipca 2018

Ze Szpitala CSK MSWiA nominacje odebrali:

  • dr hab. n. med. Małgorzata Dorobek z Kliniki Neurologii
  • dr hab. n. med. Jacek Lorkowski z Kliniki Ortopedii i Traumatologii 
  • dr n. med. Michał Konik z Kliniki Ortopedii i Traumatologii 
CZYTAJ DALEJ

Jest uzgodnienie ze związkami zawodowymi

29 czerwca 2018

Sukcesem zakończyły się rozmowy Dyrekcji CSK MSWiA z przedstawicielami wszystkich zakładowych organizacji związkowych działających w Szpitalu. Efektem konstruktywnych rozmów jest podpisanie protokołu uzgodnień stanowiącego punkt wyjścia do osiągnięcia porozumienia gwarantującego podwyższenie uposażeń dla pracowników Szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Piotr Suwalski Prezydentem Elektem Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej ISMICS

26 czerwca 2018

W dniach 13-16 czerwca 2018 odbyła się 18 Międzynarodowa Konferencja Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej ISMICS (International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery) w Vancouver (Kanada). 

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowe warsztaty z zakresu małoinwazyjnych technik torakoskopowych naprawy zastawki mitralnej z użyciem obrazowania 3D

22 maja 2018

W dniu 17.05.2018 w Klinice Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA odbył się kolejny międzynarodowy kurs z zakresu najnowocześniejszych technik torakoskopowych naprawy zastawki mitralnej z użyciem obrazowania 3D

CZYTAJ DALEJ

Konferencja "Postępy Radiologii RADIOLOGY UP-DATE"

25 kwietnia 2018

W dniu 21 kwietnia 2018 na auli CSK MSWiA w Warszawie odbyła się konferencja "Postępy Radiologii RADIOLOGY UP-DATE". 

CZYTAJ DALEJ

Pielęgniarka roku 2017 na Mazowszu pracuje w naszym Szpitalu!

25 kwietnia 2018

Z ogromną dumą informujemy, że nasza Koleżanka Renata Nowak, pracująca w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, została laureatką I miejsca Konkursu Pielęgniarka Roku 2017 na Mazowszu.

CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy przyszłe mamy na badania prenatalne w ramach programu badań refundowanych przez NFZ

16 kwietnia 2018

W programie: badanie USG I-go trymestru z testem PAPP-A oraz badanie USG „połówkowe”. Badania wykonywane są przez wysoce wyspecjalizowaną kadrę lekarzy, zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

CZYTAJ DALEJ

Nowa restauracja dla rodzin Pacjentów

11 kwietnia 2018

Dnia 10 kwietnia, na terenie naszego Szpitala rozpoczęła działalność restauracja „Bistro u Zbyszka Domowe Smaki”. Restauracja znajduje się  pomiędzy budynkiem Ł2 i E na 1 piętrze przy przychodni specjalistycznej.

 

CZYTAJ DALEJ

Czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP

21 marca 2018

W dniach 3 – 4 marca br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Neurochirurgii CSK MSWiA we współpracy z Kołem Anatomicznym WUM. 

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia w CSK MSWiA w Warszawie

19 marca 2018

W dniu 13 marca 2018 r. w CSK MSWiA w Warszawie odbyła się Senacka Komisja Zdrowia. Na posiedzeniu poruszono tematy związane z edukacyjną rolą szpitala jako miejsca promocji zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Kolejna ofiara mrozu uratowana!

5 marca 2018

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA dzięki stworzeniu Centrum Leczenia Hypotermii Głębokiej udało uratować się kolejną ofiarę mrozów.

CZYTAJ DALEJ

IV edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP.

5 marca 2018

W dniach 3 – 4 marca br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Neurochirurgii CSK MSWiA w Warszawie we współpracy z Kołem Anatomicznym WUM.

CZYTAJ DALEJ

Akcja jaskra

1 marca 2018

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku jaskry, prowadzone w ramach Światowego Tygodnia Jaskry akcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Polskiego Związku Niewidomych, które odbędą się w również w naszej przychodni. Nie wymagamy skierowania!  Z uwagi na duże zainteresowanie akcją prosimy o  telefoniczną rezerwację wizyt od 12.03.2018r. (8:00-14:00)  pod nr tel. (22) 508-15-17

 
CZYTAJ DALEJ

Kolejna Biblioteka Małego Pacjenta w CSK MSWiA

15 lutego 2018

Z przyjemnością informujemy, że dziś do dyspozycji naszych małych Pacjentów, wspólnie z fundacją "Zaczytani.org", oddaliśmy kolejną biblioteczkę dla dzieci i młodzieży.

 

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Chorego w CSK MSWiA

13 lutego 2018

12 lutego 2018 roku o godz. 16.00 w Kaplicy szpitalnej odbyła się uroczysta msza św. z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego. Mszy św. przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

CZYTAJ DALEJ