Aktualności

Medycyna podróży

21 sierpnia 2018

Właściwe przygotowanie zdrowotne do podróży należy rozpocząć od wizyty w poradni medycyny podróży na min. 6 tygodni przed planowanym wyjazdem – daje to gwarancję zaplanowania optymalnej profilaktyki oraz zrealizowania wszystkich zalecanych szczepień.

CZYTAJ DALEJ

Co gra w sercu kardiochirurga?

17 sierpnia 2018

W szpitalu można Go spotkać od wczesnych godzin porannych, do późnych popołudniowych, a czasem wieczornych. Codziennie wykonuje co najmniej dwie operacje, przyjmuje pacjentów i wykonuje obowiązki kierownika Kliniki. Po pracy zamienia się w super męża i ojca, a w wolnych chwilach… gra na basie. Profesor Piotr Suwalski opowiedział nam o swojej pasji do muzyki.

CZYTAJ DALEJ

Uwaga na kleszcze!

14 sierpnia 2018

Odkleszczowe zapalenie mózgu to choroba wywoływana przez flawiwirusy. Źródłem infekcji jest kontakt z zakażonym kleszczem, w którego płynach ustrojowych znajduje się wirus. 

CZYTAJ DALEJ

Krew na wagę złota

9 sierpnia 2018

Codziennie tysiące Polaków potrzebują krwi. Wśród nich są nie tylko ofiary wypadków, czy osoby wymagające operacji, ale także przewlekle chorzy, m.in. na białaczkę oraz inne choroby krwi. Krwi nie da się niczym zastąpić ani jej w żaden sposób wyprodukować – to produkt na wagę złota. I trzeba się nim dzielić.

CZYTAJ DALEJ

Podpisaliśmy porozumienie z Rzecznikiem Praw Pacjenta

7 sierpnia 2018

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie i Rzecznik Praw Pacjenta  podpisali porozumienie o współpracy. Głównym celem współpracy jest wypracowanie standardów postępowania personelu medycznego Szpitala w zakresie poprawy stopnia przestrzegania praw pacjenta w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych.

CZYTAJ DALEJ

Jak przetrwać upały?

2 sierpnia 2018

Wysokie temperatury zostaną z nami jeszcze przez jakiś czas. Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zachowywać się w taką pogodę, by nie narazić na szwank swojego zdrowia i zdrowia najbliższych.

CZYTAJ DALEJ

Nasz człowiek w ER – WCPT!

1 sierpnia 2018

Z przyjemnością informujemy, że dr Sebastian Zduński, kierujący naszym Zakładem Usprawniania Leczniczego, jest jednym z dwóch Polaków w Zarządzie Europejskiego Regionu Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy)

CZYTAJ DALEJ

Czy można opalać się będąc w ciąży?

31 lipca 2018

Aura o tej porze roku zaczyna sprzyjać opalaniu, ale czy sprzyja wszystkim? Przygotowaliśmy kilka rad dla przyszłych Mam. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszego eksperta.

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie dzieci nasze są

23 lipca 2018

Rozmowa z dr Joanną Żytyńską-Daniluk, Zastępcą Kierownika Kliniki ds. Neonatologii w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, założycielką Przyklinicznej Poradni Neonatologicznej CSK MSWiA

CZYTAJ DALEJ

II miejsce dla rezydenta Oddziału Okulistyki Grzegorza Guli na międzynarodowej konferencji w sesji plakatowej

16 lipca 2018

Nasz kolega pokonał ponad pięćdziesięciu  konkurentów i był jedynym  Polakiem wśród laureatów.

CZYTAJ DALEJ

Porozumienie w sprawie podwyżek podpisane!

12 lipca 2018

11 lipca Dyrektor CSK MSWiA podpisał ostateczne porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników Szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Przykliniczna Poradnia Neonatologiczna już działa!

11 lipca 2018

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczyna działalność Przykliniczna Poradnia Neonatologiczna 

CZYTAJ DALEJ

Wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym i doktorom medycyny na Zamku Królewskim

9 lipca 2018

Ze Szpitala CSK MSWiA nominacje odebrali:

  • dr hab. n. med. Małgorzata Dorobek z Kliniki Neurologii
  • dr hab. n. med. Jacek Lorkowski z Kliniki Ortopedii i Traumatologii 
  • dr n. med. Michał Konik z Kliniki Ortopedii i Traumatologii 
CZYTAJ DALEJ

Jest uzgodnienie ze związkami zawodowymi

29 czerwca 2018

Sukcesem zakończyły się rozmowy Dyrekcji CSK MSWiA z przedstawicielami wszystkich zakładowych organizacji związkowych działających w Szpitalu. Efektem konstruktywnych rozmów jest podpisanie protokołu uzgodnień stanowiącego punkt wyjścia do osiągnięcia porozumienia gwarantującego podwyższenie uposażeń dla pracowników Szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Piotr Suwalski Prezydentem Elektem Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej ISMICS

26 czerwca 2018

W dniach 13-16 czerwca 2018 odbyła się 18 Międzynarodowa Konferencja Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej ISMICS (International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery) w Vancouver (Kanada). 

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowe warsztaty z zakresu małoinwazyjnych technik torakoskopowych naprawy zastawki mitralnej z użyciem obrazowania 3D

22 maja 2018

W dniu 17.05.2018 w Klinice Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA odbył się kolejny międzynarodowy kurs z zakresu najnowocześniejszych technik torakoskopowych naprawy zastawki mitralnej z użyciem obrazowania 3D

CZYTAJ DALEJ

Konferencja "Postępy Radiologii RADIOLOGY UP-DATE"

25 kwietnia 2018

W dniu 21 kwietnia 2018 na auli CSK MSWiA w Warszawie odbyła się konferencja "Postępy Radiologii RADIOLOGY UP-DATE". 

CZYTAJ DALEJ

Pielęgniarka roku 2017 na Mazowszu pracuje w naszym Szpitalu!

25 kwietnia 2018

Z ogromną dumą informujemy, że nasza Koleżanka Renata Nowak, pracująca w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, została laureatką I miejsca Konkursu Pielęgniarka Roku 2017 na Mazowszu.

CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy przyszłe mamy na badania prenatalne w ramach programu badań refundowanych przez NFZ

16 kwietnia 2018

W programie: badanie USG I-go trymestru z testem PAPP-A oraz badanie USG „połówkowe”. Badania wykonywane są przez wysoce wyspecjalizowaną kadrę lekarzy, zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

CZYTAJ DALEJ

Nowa restauracja dla rodzin Pacjentów

11 kwietnia 2018

Dnia 10 kwietnia, na terenie naszego Szpitala rozpoczęła działalność restauracja „Bistro u Zbyszka Domowe Smaki”. Restauracja znajduje się  pomiędzy budynkiem Ł2 i E na 1 piętrze przy przychodni specjalistycznej.

 

CZYTAJ DALEJ