Aktualności

Kolejna edycja Międzynarodowych Warsztatów Małoinwazyjnej i Torakoskopowej Chirurgii Zastawek Serca

30 października 2018

W dniu 25 października 2018 roku w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA po raz kolejny odbyły się międzynarodowe warsztaty dotyczące Całkowicie Torakoskopowej Naprawy Zastawki Mitralnej z użyciem obrazowania 3D. Spotkanie, w którym uczestniczyli lekarze z Izraela i Łotwy, otworzył Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr n.med. Marcin Maruszewski, a następnie  część praktyczną i teoretyczną poprowadził Kierownik Kliniki Kardiochirurgii prof. dr hab. n. med. Piotr Suwalski. 

CZYTAJ DALEJ

Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku…, czyli jak radzić sobie z przeziębieniem u dzieci

26 października 2018

Starania o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci powinniśmy rozpocząć już w okresie niemowlęcym, świadomie wybierając sprawdzone i rekomendowane medycznie metody budowania odporności. Karmienie piersią, szczepienia, prawidłowo rozszerzana, zbilansowana dieta – to wszystko czynniki bardzo ważne dla zdrowego rozwoju naszych pociech. Pierwsze kroki ku zdrowym nawykom w przyszłości. 

CZYTAJ DALEJ

Uroczyste podsumowanie projektów unijnych

19 października 2018

„Zdrowe serce” oraz „Poprawa opieki nad pacjentem onkologicznym (…)” – to nazwa dwóch projektów zrealizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, których uroczyste podsumowanie odbyło się dzisiaj w naszym Szpitalu. Symbolicznym zamknięciem projektu było zaprezentowanie zakupionego sprzętu – mammografu oraz angiografu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele dyrekcji Szpitala, kierownicy Klinik, które skorzystają z zakupionych urządzeń, lekarze oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Żywności

16 października 2018

W dniu 16 października na całym globie świętujemy Światowy Dzień Żywności. Święto zostało ustanowione w 1979 roku przez ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa, upamiętniając powstanie tej organizacji w 1945 roku. Celem obchodów jest pogłębianie świadomości opinii publicznej dotyczącej globalnych problemów żywnościowych, takich jak głód, niedożywienie i ubóstwo. 

Jak możemy na co dzień przeciwdziałaś marnowaniu żywności? Polecamy krótki poradnik przygotowany przez naszą dietetyk kliniczną, mgr Katarzynę Kosałkę. 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w CMKP

11 października 2018

10 października przedstawiciele naszego Szpitala wzięli udział w uroczystej inauguracji Roku Akademickiego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

CZYTAJ DALEJ

Byliśmy na inauguracji roku akademickiego w UKSW

9 października 2018

8 października Dyrektor CSK MSWiA Marcin Maruszewski reprezentował nasz Szpital podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

CZYTAJ DALEJ

67 lat minęło…

8 października 2018

Historia ma to do siebie, że… lubi być opowiadana. Posłuchajcie naszej – dziś świętujemy 67. urodziny Szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Artur Jakimiuk Prezesem Warszawskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

2 października 2018

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk - szef naszej Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, poprowadzi w najbliższych latach prace Warszawskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. 
Serdecznie gratulujemy!

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowy Dzień Lekarza

1 października 2018

Międzynarodowy Dzień Lekarza to dobry moment, by przypomnieć jak długą i wyczerpującą drogę przechodzą medycy, aby realizować wybrany, wymarzony zawód. 
 

CZYTAJ DALEJ

Pułapki w hematoonkologii - konferencja już niebawem

28 września 2018

W dniach 12 - 13 października odbędzie się konferencja naukowa "Pułapki w hematoonkologii" pod przewodnictwem prof. Andrzeja Deptały i prof. Jana Walewskiego. Partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy sprawuje nasza Klinika Onkologii i Hematologii. 

CZYTAJ DALEJ

Dbaj o serce

27 września 2018
Choroby serca dotykają coraz większej liczby osób w naszym społeczeństwie. Co ciekawe, wzrost zachorowań obserwuje się zarówno w populacji ludzi starszych, jak i młodych, aktywnych zawodowo (poniżej 40 r.ż.). Dlatego zasadnym i istotnym wydaje się pytanie jak działać, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym sercem. To pytanie zadajemy sobie szczególnie często w przededniu Światowego Dnia Serca, który przypada w ostatnią niedzielę września (w tym roku: 30 września).
CZYTAJ DALEJ

Prof. Grażyna Rydzewska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

24 września 2018

Z przyjemnością informujemy, że Pani profesor Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii, decyzją walnego zgromadzenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, została wybrana na stanowisko prezesa na kolejną kadencję.

 
CZYTAJ DALEJ

Konferencja szkoleniowa „Repetytorium z echokardiografii – od wytycznych do praktyki klinicznej” już jutro!

21 września 2018

W dniu 22.09.2018 roku odbędzie się konferencja szkoleniowa „Repetytorium z echokardiografii – od wytycznych do praktyki klinicznej”. 

CZYTAJ DALEJ

Wizyta delegacji z Guiyang

20 września 2018

19 września gościliśmy w naszym Szpitalu delegację z chińskiego miasta Guiyang. Spotkanie zwieńczyło podpisanie memorandum o współpracy z CSK MSWiA.

CZYTAJ DALEJ

Dobrze jest u nas pracować!

18 września 2018

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasz Szpital został wybrany jako najlepsze miejsce pracy w ocenie studentów medycyny, w rokrocznym badaniu preferencji zawodowych wśród przyszłych medyków.  

CZYTAJ DALEJ

Repatrianci z Kazachstanu z wizytą w CSK MSWiA

13 września 2018

Lekarze interniści, pediatrzy, pielęgniarki, laboranci – to reprezentanci wybranych specjalizacji medycznych, chętni do podjęcia pracy w polskiej służbie zdrowia. Kandydaci wyjątkowi, bo obecnie ubiegający się o repatriację z Kazachstanu i nostryfikację swoich kazachskich dyplomów. 

CZYTAJ DALEJ

Hu, hu, ha... nasza grypa zła

11 września 2018

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusy grypy. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, a czasami także przez kontakt ze skażoną powierzchnią. Czynnikami ryzyka są: dłuższe przebywanie w bliskiej odległości od chorego na grypę bez zabezpieczenia (maseczka na twarz), każdy kontakt twarzą twarz bez maseczki; kontakt bezpośredni z chorym lub zakażonym albo ze skażonymi przedmiotami; niedostateczna higiena rąk; dotykanie skażonymi rękami okolicy ust, nosa, oczu oraz przebywanie w dużych skupiskach ludzi w sezonie zachorowań na grypę. 

CZYTAJ DALEJ

Witaj szkoło, cz. 2

4 września 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego może być czasem trudnym zarówno dla dzieci, jak i rodziców, ze względu na wzrost ilości obowiązków obu stron Pojawiające się w tym czasie napięcie i niezadowolenie jest czymś normalnym. To co może zrobić rodzic, to porozmawiać z dzieckiem o przeżywanych przez niego uczuciach.

CZYTAJ DALEJ

Witaj szkoło!

28 sierpnia 2018

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni pierwszy dzwonek usłyszy wielu pierwszoklasistów, którzy z dumą – a w wielu przypadkach także z lękiem – przestąpią progi szkoły. Dla rodziców to z kolei ostatni dzwonek, by przygotować swoje pociechy na to nowe doświadczenie.

 

CZYTAJ DALEJ

Każdy ma swój Everest

24 sierpnia 2018

Swoją dewizę życiową czerpie ze słów Sir Edmunda Hillarego i nie pozostaje gołosłowny. Osobiste „góry” zdobywa w zawodzie kardiologa, biegach rekreacyjnych i długodystansowych, codziennym życiu, a już tej jesieni – angażując się w projekt „Polskie Himalaje 2018”. „Każdy ma swój Everest” – On ma nie jeden. Poznajcie prof. Dariusza Kosiora, kierownika Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego CSK MSWIA. 

CZYTAJ DALEJ