Aktualności

Nie żyje dr Magdalena Wyleżyńska

21 lutego 2019

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej, pełnej godności walce z chorobą zmarła w dniu 15 lutego 2019 roku dr Magdalena Wyleżyńska, specjalistka chorób oczu, wieloletnia pracownica Oddziału Okulistyki i Poradni Okulistycznej CSK MSWiA w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2019

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” – pod takim hasłem obchodzony jest 27. Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w orędziu na ten Dzień wzywa słowami Ewangelisty Mateusza do promowania kultury bezinteresowności i daru. To okazja do zwrócenia uwagi na wartość bezinteresownej pomocy chorym i cierpiącym. 

CZYTAJ DALEJ

Nagroda dla Dyrektora Marcina Maruszewskiego

7 lutego 2019

Nagroda w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich, współpracę przy projektowaniu rozwiązań dla lekarzy i pracodawców oraz za wsparcie Zakładu w komunikacji o projekcie.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalne przekazanie kluczyków do nowych karetek

5 lutego 2019

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński przekazał dziś na ręce kierowników poliklinik w Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach kluczyki do 6 nowych karetek, zakupionych dzięki dotacji Departamentu Zdrowia MSWiA. 

CZYTAJ DALEJ

XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego 2019

XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem, obchodzony 4 lutego w wielu państwach na świecie, jest doskonałym momentem, aby przypomnieć jak ważne są badania profilaktyczne. 

CZYTAJ DALEJ

Prof. Jakimiuk konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii

15 stycznia 2019

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk, decyzją Wojewody Mazowieckiego, został konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii w województwie mazowieckim. 

CZYTAJ DALEJ

Zaćma

15 stycznia 2019

Zaćma jest chorobą oczu polegającą na mętnieniu soczewki, z postępującym pogarszaniem się ostrości wzroku.

CZYTAJ DALEJ

Mamy świetnych lekarzy i chcemy to wykorzystać

10 stycznia 2019

Rozmowa z doktorem Rafałem Wójtowiczem, kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na temat uruchomionego w naszym Szpitalu projektu wszczepiania portów naczyniowych. 

CZYTAJ DALEJ

Wszczepianie portów naczyniowych w CSK MSWiA

8 stycznia 2019

Od 1 grudnia 2018 roku w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii rozpoczęliśmy – w ramach refundacji NFZ – wszczepianie portów naczyniowych.

CZYTAJ DALEJ

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2018

Wesołych, pełnych radości i spotkań z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia, a nade wszystko zdrowia życzy Dyrekcja i Pracownicy Szpitala CSK MSWIA.

CZYTAJ DALEJ

Lubię sobie dać w kość

21 grudnia 2018

Pełny etat jako kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii, liczne publikacje, prowadzone wykłady, a pod swoimi skrzydłami piętnastu doktorantów i kilkunastu specjalizantów. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wisłowska przyznaje, że lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę i podejmować kolejne wyzwania. Nam opowiada o pracy i związanych z nią podróżach. 

CZYTAJ DALEJ

Wyłapać chorych, którym możemy zaproponować leczenie

14 grudnia 2018

Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Piotrem Andziakiem, Kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej CSK MSWiA na temat programu przesiewowego w kierunku tętniaka aorty brzusznej, uruchomionego przez Ministerstwo Zdrowia. 

CZYTAJ DALEJ

Diagnostyka tętniaków aorty brzusznej

6 grudnia 2018

Ministerstwo Zdrowia finansuje ogólnopolski program bezpłatnych badań profilaktycznych – diagnostykę tętniaka aorty brzusznej. Projekt, przeznaczony dla pacjentów 65+, jest realizowany we wszystkich województwach. 

CZYTAJ DALEJ

E-zwolnienia - konferencja prasowa

3 grudnia 2018

Od soboty 1 grudnia br. w Polsce obowiązuje obligatoryjny system e-zwolnień. Każdy lekarz ma obowiązek wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. Projekt wpisuje się w strategię e-Zdrowie. W Polsce został wprowadzony już w 2016 roku, jednak od grudnia ma charakter powszechny. 

CZYTAJ DALEJ

Hipotermia - jak pomóc osobie w potrzebie

29 listopada 2018

Od kilku dni odnotowujemy niskie temperatury. Sytuacja taka może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wiele osób umiera z wychłodzenia organizmu. Tymczasem wiele z nich można uratować, udzielając choćby podstawowej, pierwszej pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Centrum Szczepień zatrudni pracownika!

22 listopada 2018

Centrum Szczepień CSK MSWiA poszukuje osoby na stanowisko pielęgiarki/pielęgniarza. Osoba miałaby zagwarantowane zatrudnienie na umowę o pracę, w wymiarze 1/2 etatu (praca we wtorki i czwartki). 

CZYTAJ DALEJ

To nie był spacer po górach

15 listopada 2018

O wyprawie pod Mount Everest w ramach projektu „Polskie Himalaje 2018” rozmawiamy z drem Dominikiem Drobińskim, specjalistą anestezjologii intensywnej terapii Kliniki Kardiochirurgii, kierownikiem Pododdziału Anestezjologii Intensywnej Terapii naszego Szpitala. 

CZYTAJ DALEJ

MOVEmber!

13 listopada 2018

2003 rok – Australia, 2004 – Hiszpania i Wielka Brytania, 2014 – Polska. To w telegraficznym skrócie kluczowe daty dla rozwoju akcji Movember; ruchu wspierającego mężczyzn w trosce o własne zdrowie, poprzez profilaktyczne badania jąder. Cel? Przeciwdziałanie rakowi jąder i prostaty.

CZYTAJ DALEJ

Mount Everest zdobyty!

8 listopada 2018

Wysoko postawiona poprzeczka w życiu to dla niego nieodzowny czynnik mobilizacyjny. Jak sam mówi – sięgać trzeba wysoko, nie poprzestawać na małym i codziennie zdobywać swój Mount Everest. Tak w skrócie można przedstawić dewizę życiową prof. Dariusza Kosiora, o którego pasji do gór pisaliśmy jakiś czas temu.

CZYTAJ DALEJ

Centrum Szczepień - ogłoszenie

31 października 2018

Informujemy o zmianach godzin pracy naszego Centrum Szczepień w listopadzie br. Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem i dniami wolnymi od pracy.

CZYTAJ DALEJ