Aktualności

Mamy świetnych lekarzy i chcemy to wykorzystać

10 stycznia 2019

Rozmowa z doktorem Rafałem Wójtowiczem, kierownikiem Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na temat uruchomionego w naszym Szpitalu projektu wszczepiania portów naczyniowych. 

CZYTAJ DALEJ

Wszczepianie portów naczyniowych w CSK MSWiA

8 stycznia 2019

Od 1 grudnia 2018 roku w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii rozpoczęliśmy – w ramach refundacji NFZ – wszczepianie portów naczyniowych.

CZYTAJ DALEJ

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

24 grudnia 2018

Wesołych, pełnych radości i spotkań z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia, a nade wszystko zdrowia życzy Dyrekcja i Pracownicy Szpitala CSK MSWIA.

CZYTAJ DALEJ

Lubię sobie dać w kość

21 grudnia 2018

Pełny etat jako kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii, liczne publikacje, prowadzone wykłady, a pod swoimi skrzydłami piętnastu doktorantów i kilkunastu specjalizantów. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wisłowska przyznaje, że lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę i podejmować kolejne wyzwania. Nam opowiada o pracy i związanych z nią podróżach. 

CZYTAJ DALEJ

Wyłapać chorych, którym możemy zaproponować leczenie

14 grudnia 2018

Rozmowa z prof. dr hab. n. med. Piotrem Andziakiem, Kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej CSK MSWiA na temat programu przesiewowego w kierunku tętniaka aorty brzusznej, uruchomionego przez Ministerstwo Zdrowia. 

CZYTAJ DALEJ

Diagnostyka tętniaków aorty brzusznej

6 grudnia 2018

Ministerstwo Zdrowia finansuje ogólnopolski program bezpłatnych badań profilaktycznych – diagnostykę tętniaka aorty brzusznej. Projekt, przeznaczony dla pacjentów 65+, jest realizowany we wszystkich województwach. 

CZYTAJ DALEJ

E-zwolnienia - konferencja prasowa

3 grudnia 2018

Od soboty 1 grudnia br. w Polsce obowiązuje obligatoryjny system e-zwolnień. Każdy lekarz ma obowiązek wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. Projekt wpisuje się w strategię e-Zdrowie. W Polsce został wprowadzony już w 2016 roku, jednak od grudnia ma charakter powszechny. 

CZYTAJ DALEJ

Hipotermia - jak pomóc osobie w potrzebie

29 listopada 2018

Od kilku dni odnotowujemy niskie temperatury. Sytuacja taka może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wiele osób umiera z wychłodzenia organizmu. Tymczasem wiele z nich można uratować, udzielając choćby podstawowej, pierwszej pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Centrum Szczepień zatrudni pracownika!

22 listopada 2018

Centrum Szczepień CSK MSWiA poszukuje osoby na stanowisko pielęgiarki/pielęgniarza. Osoba miałaby zagwarantowane zatrudnienie na umowę o pracę, w wymiarze 1/2 etatu (praca we wtorki i czwartki). 

CZYTAJ DALEJ

To nie był spacer po górach

15 listopada 2018

O wyprawie pod Mount Everest w ramach projektu „Polskie Himalaje 2018” rozmawiamy z drem Dominikiem Drobińskim, specjalistą anestezjologii intensywnej terapii Kliniki Kardiochirurgii, kierownikiem Pododdziału Anestezjologii Intensywnej Terapii naszego Szpitala. 

CZYTAJ DALEJ

MOVEmber!

13 listopada 2018

2003 rok – Australia, 2004 – Hiszpania i Wielka Brytania, 2014 – Polska. To w telegraficznym skrócie kluczowe daty dla rozwoju akcji Movember; ruchu wspierającego mężczyzn w trosce o własne zdrowie, poprzez profilaktyczne badania jąder. Cel? Przeciwdziałanie rakowi jąder i prostaty.

CZYTAJ DALEJ

Mount Everest zdobyty!

8 listopada 2018

Wysoko postawiona poprzeczka w życiu to dla niego nieodzowny czynnik mobilizacyjny. Jak sam mówi – sięgać trzeba wysoko, nie poprzestawać na małym i codziennie zdobywać swój Mount Everest. Tak w skrócie można przedstawić dewizę życiową prof. Dariusza Kosiora, o którego pasji do gór pisaliśmy jakiś czas temu.

CZYTAJ DALEJ

Centrum Szczepień - ogłoszenie

31 października 2018

Informujemy o zmianach godzin pracy naszego Centrum Szczepień w listopadzie br. Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem i dniami wolnymi od pracy.

CZYTAJ DALEJ

Kolejna edycja Międzynarodowych Warsztatów Małoinwazyjnej i Torakoskopowej Chirurgii Zastawek Serca

30 października 2018

W dniu 25 października 2018 roku w Klinice Kardiochirurgii CSK MSWiA po raz kolejny odbyły się międzynarodowe warsztaty dotyczące Całkowicie Torakoskopowej Naprawy Zastawki Mitralnej z użyciem obrazowania 3D. Spotkanie, w którym uczestniczyli lekarze z Izraela i Łotwy, otworzył Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr n.med. Marcin Maruszewski, a następnie  część praktyczną i teoretyczną poprowadził Kierownik Kliniki Kardiochirurgii prof. dr hab. n. med. Piotr Suwalski. 

CZYTAJ DALEJ

Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku…, czyli jak radzić sobie z przeziębieniem u dzieci

26 października 2018

Starania o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci powinniśmy rozpocząć już w okresie niemowlęcym, świadomie wybierając sprawdzone i rekomendowane medycznie metody budowania odporności. Karmienie piersią, szczepienia, prawidłowo rozszerzana, zbilansowana dieta – to wszystko czynniki bardzo ważne dla zdrowego rozwoju naszych pociech. Pierwsze kroki ku zdrowym nawykom w przyszłości. 

CZYTAJ DALEJ

Uroczyste podsumowanie projektów unijnych

19 października 2018

„Zdrowe serce” oraz „Poprawa opieki nad pacjentem onkologicznym (…)” – to nazwa dwóch projektów zrealizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, których uroczyste podsumowanie odbyło się dzisiaj w naszym Szpitalu. Symbolicznym zamknięciem projektu było zaprezentowanie zakupionego sprzętu – mammografu oraz angiografu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele dyrekcji Szpitala, kierownicy Klinik, które skorzystają z zakupionych urządzeń, lekarze oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Żywności

16 października 2018

W dniu 16 października na całym globie świętujemy Światowy Dzień Żywności. Święto zostało ustanowione w 1979 roku przez ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa, upamiętniając powstanie tej organizacji w 1945 roku. Celem obchodów jest pogłębianie świadomości opinii publicznej dotyczącej globalnych problemów żywnościowych, takich jak głód, niedożywienie i ubóstwo. 

Jak możemy na co dzień przeciwdziałaś marnowaniu żywności? Polecamy krótki poradnik przygotowany przez naszą dietetyk kliniczną, mgr Katarzynę Kosałkę. 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w CMKP

11 października 2018

10 października przedstawiciele naszego Szpitala wzięli udział w uroczystej inauguracji Roku Akademickiego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

CZYTAJ DALEJ

Byliśmy na inauguracji roku akademickiego w UKSW

9 października 2018

8 października Dyrektor CSK MSWiA Marcin Maruszewski reprezentował nasz Szpital podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

CZYTAJ DALEJ

67 lat minęło…

8 października 2018

Historia ma to do siebie, że… lubi być opowiadana. Posłuchajcie naszej – dziś świętujemy 67. urodziny Szpitala.

CZYTAJ DALEJ