Aktualności

Łuszczyca - jak z nią żyć i leczyć

11 czerwca 2019

O tym jak rozpoznać łuszczycę, jak z nią żyć i leczyć, w wywiadzie dla RadioKliniki, mówi dr hab. n. med. Irena Walecka, Kierownik Kliniki Dermatologii CSK MSWiA.

CZYTAJ DALEJ

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA otrzymał dofinansowanie

10 czerwca 2019

30 maja 2019 r. podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania dla projektu nr POIS.09.02.00-00-0168/19, pn. „Najwyższa jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług dla pacjentów onkologicznych leczonych w Klinice Neurochirurgii” , złożonego przez Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł prof. dr hab. n. med. Witold Ramotowski

6 czerwca 2019

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 93 lat zmarł 31 maja 2019 r. prof. dr hab. n. med. Witold Ramotowski, wieloletni Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Dzień Dziecka w CSK MSWiA

5 czerwca 2019

Dziękujemy za liczny udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Pracowników Pododdziału Fizjologii i Patologii Noworodka Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej dla dzieci i ich rodziców. 

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Dzień Dziecka w CSK MSWIA

29 maja 2019

Z okazji Dnia Dziecka Pracownicy Pododdziału Fizjologii i Patologii Noworodka Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA organizują dla dzieci i rodziców spotkanie edukacyjno - medyczne "Spotkajmy się".

CZYTAJ DALEJ

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 2019

27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei  i Marshall Warren Nienberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego. Odkrycie to dało podwaliny pod wszelkie późniejsze dokonania z dziedziny genetyki i biotechnologii.

CZYTAJ DALEJ

Relacja z Dni Otwartych Funduszy Europejskich w naszym Szpitalu

20 maja 2019

W naszym Szpitalu w dniach 10-11 maja br., z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zaprezentowaliśmy naszym pacjentom oraz osobom, które korzystają z usług medycznych w Placówce, jak bardzo – dzięki finansowaniu unijnemu – zmieniły się warunki pobytu w oddziałach naszego Szpitala. 

CZYTAJ DALEJ

Kwiat Kobiecości

13 maja 2019

Statystyki raczej zasmucają. Co roku ponad 2 tysiące kobiet słyszy diagnozę: „ma Pani raka szyjki macicy”. To 5 kobiet dziennie. Ponad połowa z nich umiera, bo nowotwór wykryto zbyt późno. 

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja 2019

Pielęgniarstwo to trudny zawód. Wybierany z powołania, wymaga wiele empatii, cierpliwości i odporności psychicznej. Codziennie patrzycie na ludzkie cierpienie. Przynosicie ulgę w chorobie. Towarzyszycie narodzinom i śmierci. 

CZYTAJ DALEJ

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w naszym Szpitalu

8 maja 2019

W dniach 10-11 maja br. w naszym Szpitalu odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie stanie się okazją do zaprezentowania naszym pacjentom jak, dzięki pozyskanym funduszom unijnym, zmieniły się oddziały naszego Szpitala. 

CZYTAJ DALEJ

Konferencja Neurotrip

30 kwietnia 2019

W dniach 23-24 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym naszego Szpitala odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej NEUROTRIP, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe działające przy Klinice Neurochirurgii CSK MSWiA i Koło Anatomiczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Zdrowia docenia działania naszego Szpitala

24 kwietnia 2019

Udział Państwa jednostki w Ogólnopolskim programie badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej na lata 2018-2020zasługuje na szczególne uznanie – to jedno ze zdań oficjalnego pisma Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Pana Sławomira Gadomskiego, skierowanego na ręce Dyrektora Marcina Maruszewskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Wesołego Alleluja!

20 kwietnia 2019

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Wytchnienia od codzienności, odpoczynku oraz pięknego czasu spędzonego z najbliższymi.

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

3D i neuromonitoring

18 kwietnia 2019

Trójwymiarowe urządzenie do stosowania implantów kręgosłupa – w taki nowoczesny sprzęt zostanie wyposażony nasz Szpital dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości*. W dniu 18 kwietnia br. w Ministerstwie Sprawiedliwości została uroczyście podpisana umowa na realizację projektu. Dokument podpisali Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Dyrektor CSK MSWIA dr n. med. Marcin Maruszewski. 

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy zabieg wszczepienia podskórnego kardiowertera – defibrylatora

8 kwietnia 2019

W dniu 28.03.2019 roku w Pracowni Elektrofizjologii Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego CSK MSWiA w Warszawie, kierowanej przez prof. dr hab. med. Dariusza A. Kosiora, został wszczepiony pierwszy podskórny kardiowerter-defibrylator (S-ICD). 

CZYTAJ DALEJ

Inwestycje w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej

4 kwietnia 2019

W dniu 4 kwietnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie po remoncie Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. W wydarzeniu wziął udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. 

CZYTAJ DALEJ

Nowatorskie zabiegi medyczne w naszym Szpitalu

31 marca 2019

Pierwsze w Polsce zabiegi przezskórnego zamknięcia uszka lewego przedsionka z wykorzystaniem echokardiografii fotorealistycznej.

CZYTAJ DALEJ

XX-lecie Powszechnych Ubezpieczeń Zdrowotnych w Polsce

18 marca 2019

Ewolucja systemu ubezpieczeń, podsumowanie wpływu NFZ na efektywność systemu ochrony zdrowia oraz pozycja pacjentów w obecnym systemie i ich oddziaływanie na jego kształt – to główne tematy zorganizowanej w siedzibie naszego Szpitala konferencji „XX-lecie Powszechnych Ubezpieczeń Zdrowotnych w Polsce”.

CZYTAJ DALEJ

Stacja Dializ

13 marca 2019

Hemodializa, hemodiafiltracja, plazmafereza oraz dializa plazmaferezy – to podstawowe procedury medyczne wykonywane w Stacji Dializ Kliniki Nefrologii, Chorób Wewnętrznych i Transplantologii naszego Szpitala w ramach leczenia nerkozastępczego. 

CZYTAJ DALEJ

Mikrochirurgiczna rekonstrukcja nerwów

25 lutego 2019

W Oddziale Chirurgii Onkologicznej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej możliwa jest konsultacja przed zrealizowaniem zabiegu mikrochirurgicznej rekonstrukcji nerwów. 

CZYTAJ DALEJ