Zapraszamy do badań screeningowych

21 listopada 2019

W naszym Szpitalu wykonujemy badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka piersi (tzw. badania screeningowe, skrining). Zakład Diagnostyki Radiologicznej CSK MSWIA dysponuje najnowocześniejszym, wysokiej jakości aparatem, przystosowanym do pełnej diagnostyki raka piersi. 

Jak mówi Renata Kasprzak, lek. med., specjalista radiolog CSK MSWIA: – Badania screeningowe mają na celu wychwycenie niepokojących zmian w piersiach. Na podstawie scriningu pacjentka może zostać skierowana do dalszej diagnostyki. Mam na myśli USG piersi lub biopsję.

Obecnie w naszym Szpitalu prowadzony jest program diagnostyczny, dzięki któremu pacjentki w wieku od 50 do 69 roku życia mogą wykonać badania przesiewowe za darmo, bez konieczności posiadania skierowania. – To ogromne ułatwienie dla pacjentek i zachęta do tego, aby kontrolować stan swojego zdrowia. Wcześnie wykryty rak piersi, to szansa na całkowite wyleczenie – mówi dr Renata Kasprzak.

W celu wykonania badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka piersi, wystarczy zadzwonić do rejestracji Zakładu Diagnostyki Radiologicznej CSK MSWIA, podać swój numer PESEL i umówić dogodny termin. Czas oczekiwania na badanie jest bardzo krótki.

Numer do rejestracji: 22 508 15 62