Nasz zabieg doceniony w prasie branżowej

2 października 2019

Na okładkę papierowej wersji JNIS – Journal of NeuroInterventional Surgery– wiodącego czasopisma opisującego najnowsze badania naukowe i publikacje z zakresu chirurgii neurointerwencyjnej, którego współczynnik wpływu na środowisko naukowe (Impact Factor) wynosi 3.925, trafił nasz zabieg. 

Mowa o pierwszym na świecie dotętniczym podaniu leku do guza mózgu pod kontrolą rezonansu magnetycznego – zabiegu wykonanym w listopadzie 2017 roku w Zakładzie Radiologii CSK MSWiA, kierowanym przez prof. Jerzego Waleckiego. 

Operację przeprowadzili dr Michał Zawadzki z naszego Szpitala oraz prof. Mirosław Janowski z Johns Hopkins University w USA. Złośliwy guz, który przyrastał niemal o milimetr na dobę, po zabiegu zaczął się wyraźnie zmniejszać.

***

Dr n. med. Michał Zawadzkijest koordynatorem Pracowni Neuroradiologii Interwencyjnej i Radiologii Zabiegowej Zakładu Diagnostyki Radiologicznej w CSK MSWiA. Jest neuroradiologiem interwencyjnym, na co dzień zajmującym się embolizacjami tętniaków i innych malformacji naczyń mózgowych, leczeniem udarów niedokrwiennych oraz szeroko pojętą radiologią interwencyjną. 

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Mirosław Janowski, z wykształcenia neurochirurg, obecnie prowadzi badania naukowe w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie – Johns Hopkins University w USA. 

Szczegółowe informacje o zabiegu są dostępne na naszej stronie:
https://cskmswia.pl/pl/a/wykonalismy-pierwszy-na-swiecie-zabieg-dotetniczego-podania-leku-do-guza-mozgu-pod-kontrola-rezonansu-magnetycznego