Media o nas

10 marca 2017

Media o nas:

Idealna Klinika źródło: Medical Tribune nr 14/2010 Z dn 8 września

Na pierwszym miejscu imponujący debiut warszawskiego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Reumatologii CSK MSWiA pod kierunkiem prof. Małgorzaty Wisłowskiej. Placówka otrzymała aż 40,09 proc. głosów. Miejsce drugie zajął Instytut Reumatologii w Warszawie z 17,67 proc. głosów, To spadek z miejsca pierwszego w rankingu z 2007 roku. Na miejscu trzecim także debiut – Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych ASK im. J. Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu pod kierownictwem prof. Piotra Wilanda.

Przepis na superszpital!

Kiedy w kwietniu 2008 roku zostałam ordynatorem Oddziału Chorób Wewnętrznych i Reumatologii CSK  MSWiA, byłam lekarzem, który miał liczne obserwacje i doświadczenia z pracy w najlepszych klinikach w kraju i za granicą. Miałam okazję przyjrzeć się Klinice Tkanki Łącznej Instytutu Reumatologii, prowadzonym wówczas przez prof. Henrykę Małdykową, jak również pracy prof. Jadwigi Wawrzyńskiej-Pągowskiej w Stołecznej Przychodni Reumatologicznej Instytutu Reumatologii. Odbyłam ponadto staże zagraniczne w Instytutach Reumatologii w Pradze, Moskwie, w szpitalach Guy`s  i St. Thomas w Londynie oraz w Szpitalu Charite w Berlinie. Pozwoliło mi to zrealizować w praktyce zdobyte doświadczenie. Na oddziale wykonuje się szybką diagnostykę pacjentów z chorobami reumatologicznymi, opartą na najnowocześniejszych badaniach laboratoryjnych  i obrazowych, na którą oczekują krótko (około jednego miesiąca). Priorytetem oddziału jest pacjent, czego dowodem są liczne, składane na ręce dyrekcji podziękowania za wzorową pracę salowych, sanitariuszek i pielęgniarek na czele z oddziałową panią magister Wandą Marszał, która czuwa nad solidną i rzetelną pracą personelu średniego, posiadającą duże zdolności organizacyjne, Sumiennie i dokłądnie zapisywanie w kolejkę na oddziale prowadzi wzorowo pan sekretarz Przemysław Giec charakteryzujący się bardzo dużą kompetencją.

Z pracą oddziału ściśle związana jest Poradnia Reumatologiczna, w której pracuje trzech lekarzy reumatologów.

Praca w Klinice daje lekarzom możliwość zatknięcia się z niespotykanymi, odosobnionymi i ciekawymi przypadkami chorób reumatologicznych, jak również możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji podczas wykonywania specjalizacji z chorób wewnętrznych i reumatologii, na rozmaitych kursach oraz podczas pisania doktoratów). Szpital nawiązał wymianę doświadczeń ze Szpitalem Charite w Berlinie. Publikacje lekarzy pracujących na oddziale zamieszczane są w czasopismach polskich i zagranicznych, takich jak „Medical Problems" (pismo MSWiA) w którym problematyce reumatoidalnej było poświęconych już pięć numerów,  „Reumatologia”, „Nowa Klinika” oraz „Clinical Rheumatology” i „Rheumatology International”. Nasi pracownicy biorą udział w licznych szkoleniach i konferencjach zarwno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, gdzie prezentują swoje osiągnięcia.

Od lekarzy wymaga się zdyscyplinowania, rzetelnej i uczciwej pracy oraz stałego podnoszenia kwalifikacji według najnowszych wymagań i standardów europejskich wyznaczonych przez NFZ i ISO. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, bo liczy się człowiek i jego choroba, a nie tylko choroba. W naszej pracy staramy się, aby pacjenci hospitalizowani czuli się komfortowo i dobrze wspominali pobyt na naszym oddziale, Uważamy, że sukces pracy w Klinice polega na wzajemnym zaufaniu i uczciwości.