Konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego

9 czerwca 2020

02. 06. 2020 r. odbyła się wspólna konferencja prasowa, w której uczestniczyli Premier Mateusz Morawiecki, Minister Mariusz Kamiński, Minister Łukasz Szumowski, płk dr n. med. Robert Ryczek i dyrektor CSK MSWiA prof. Waldemar Wierzba.

Podczas konferencji podsumowane zostały działania związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii COVID-19.

Kiedy pojawił się COVID-19, trzeba było podejmować błyskawiczne decyzje, by ratować ludzkie życie. Nie chcieliśmy dopuścić do selekcji pacjentów – zaznaczył Premier Mateusz Morawiecki. Dla nas życie i godność człowieka jest najwyższą wartością – dodał wyjaśniając szereg kroków, jakie zostały podjęte, by ograniczyć emisję rozprzestrzeniania się zakażenia w Polsce.

Chciałem dziś, kiedy wchodzimy w nowy etap odmrażania życia gospodarczego, podziękować wszystkim funkcjonariuszom podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych za ich ogromny trud, ogromny wysiłek i ogromne zaangażowanie, jakie włożyli w przestrzeganie zasad dyscypliny społecznej, jaka była niezbędna w pierwszym etapie pandemii w naszym kraju. Kiedy dotarła, mogła eksplodować, kiedy mogliśmy mieć niewydolność służby zdrowia, dziesiątki tysięcy osób, które byłyby zmuszone do korzystania z pomocy służby zdrowia. Tego wszystkiego uniknęliśmy – powiedział Minister Mariusz Kamiński.

Myślę, że łatwo zapomina się horror tamtych dni, były jak koszmar senny, ale warto popatrzeć na doniesienia medialne, na fakty – jak wyglądały statystyki. Udało się tego modelu lombardzkiego, hiszpańskiego, francuskiego uniknąć dzięki ciężkiej pracy, dzięki temu, że Polacy byli zdyscyplinowani – dodał Minister Łukasz Szumowski.

Dyrektor CSK MSWiA prof. Waldemar Wierzba podziękował wszystkim Pracownikom szpitala za profesjonalną i pełną zaangażowania pracę w trakcie epidemii. Dyrektor Wierzba dodał również, iż CSK MSWiA wdrażało najnowsze sposoby leczenia i diagnostyki koronawirusa oraz choroby COVID-19, zaś personel placówki stanął na wysokości zadania w chronieniu życia i zdrowia Pacjentów.

 

fot. Adam Guz, KPRM

 

Galeria zdjęć: