Informacja dla pacjentów, którzy przebyli chorobę COVID-19 i chcieliby zostać dawcami osocza.

14 kwietnia 2020

Jeżeli:

  1. Przebyłeś chorobę COVID-19, posiadasz dwukrotnie ujemny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 pobrany w odstępie co najmniej 24 godzin (wymaz z nosogardzieli).
  2. Ważysz nie mniej niż 50 kg.
  3. Jesteś mężczyzną.
  4. Jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia.
  5. Pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi.

Zadzwoń pod nr telefonu +48 515 633 105  w godz. 10.00-18.00 lub napisz maila na adres COVID19OSOCZE@gmail.com

Miejsce pobierana osocza znajduje się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa(CKiK) CSK MSWiA ul. Wołoska 137 Warszawa. Proces separacji osocza odbywa się w strefie bezpiecznej i prowadzi do niej osobne wejście ( Droga do RKiK MSWiA).

Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, morfologia, badania wirusologiczne).

Dzień oddawania osocza jest wolny od nauki, pracy! (nieobecność usprawiedliwiona). Należy tylko pamiętać o zabraniu odpowiedniego zaświadczenia.

Prosimy o niezgłaszanie się pacjentów, którzy podejrzewali u siebie bądź swoich bliskich infekcję COVID-19, a nie mielii jej potwierdzonej dodatnim wynikiem wymazu z nosogardzieli. Obecnie nie jest możliwe pobranie krwi celem oznaczenia miana przeciwciał wśród pacjentów, którzy podejrzewali u siebie infekcję wirusem SARS-CoV-2.

Szczegóły jak również odpowiedzi na Państwa pytania zostaną podane telefonicznie bądź mailowo.

 

Pliki do pobrania: