Centralny Szpital Kliniczny
MSWiA w Warszawie

ul. Wołoska 137, 02 - 507 Warszawa
Telefon centralny:
22 508 20 00
Rejestracja:
22 508 15 52

Aktualności

Koncert w Hard Rock Cafe

W niedzielny wieczór miłośnicy dobrej muzyki spod znaku eskulapa spotkali się w Hard Rock Cafe na kolejnej edycji koncertu 4 Pory Rocka. W tym roku zaproszone zespoły grały dla personelu i pacjentów Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Po krótkim wstępie i przemowie dr hab. n. med. Marka Durlika, prof. PAN, Prof. dr hab. n. med. Piotr Kalicińskiego, Prof. dr. hab. n. med. Bohdana Naruszewicza, koncert sprawnie poprowadzili Paweł Sztompke i Sławomir Drygalski.

Mocne wejście na początek miał zespół By The Way, który tworzą uczniowie gimnazjum z Sochaczewa pod kierunkiem Pani Beaty Wasilewskiej. Bez żadnej tremy wykonali własne utwory oraz znane covery.

Następnie zespół Aarch A specjalizujący się w melodic death metal, wykonał składankę swoich najlepszych autorskich piosenek.

Kulminacją wieczoru był występ zespołu HLA. Muzycy zaprezentowali nowy utwór „Zostaw serce na ziemi” którym promują zabiegi transplantacji serca. Niezwykłym momentem wieczoru było wykonanie instrumentalnego utworu „Wspomnienie” będącego hołdem dla zmarłego niedawno gitarzysty, Włodka Kropidło.

Ostatni zespół który zaprezentował się zebranym, to znani i lubiani tzw. „stary wyjadacze” czyli Hamak Band. Panowie szczególnie wyróżniali muzycznie płeć piękną na co dzień pracującą w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie.

Głównym celem koncertu było promowanie zabiegów transplantacyjnych i budowanie świadomości wśród młodych ludzi  jak ważnym jest poinformowanie zawczasu najbliższych o wyrażeniu zgody na pośmiertne wykorzystanie organów.

  • Zespół Aarch A na scenie
    Zespół Aarch A na scenie
  • zespół By The Way na scenie
    zespół By The Way na scenie